• Oznam - Értesítés

• Ctení rodičia, milí žiaci!

Riaditeľstvo školy oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2023-24 je naplánované na 04.09.2023 so začiatkom o 8:00 (na školskom dvore).

Milí prváci, dostavte sa do školy na 7:45 a pri vchode si počkajte na svojich triednych učiteľov.

Tisztelt Szülők, kedves Diákok!

Értesítjük Önöket, hogy a 2023-24-es tanév ünnepélyes megnyitójára 2023. szeptember 4-én 8:00 órai kezdettel kerül sor az iskola udvarán.

Kedves Elsősök!

Az lenne a kérésünk, hogy már 7:45-re legyetek az iskolában, és a bejáratnál várjátok meg új osztályfőnökötöket.

Csaba Bóna

• Ako sme prežili dovolenku alebo škola volá - Hogyan éltük át a nyári szabadságot

• Prežili sme horúce nie dlhé, slnečné leto a naša školská stránka opäť ožíva. Leto je obdobím všakovakých aktivít. Tak čo nás teda potešilo?

All inclusive dovolenka – pod holým nebom. Plná zmysluplného pohybu, prírodných krás, bohatá na zdravú nízkoenergetickú stravu a krásnu bronzovú farbu.

Zábava v zelenej obývačke dlho do noci – teplé dni a vlahé večery priam lákajú na ich strávenie vonku. Usadení v pohodlných kresielkach, natiahnutí na mäkučkých ležadlách, pri grile s priateľmi a rodinou.

Oddych pri vode – nemusí to byť hneď more. Dostatočne nás osvieži aj potôčik, malý vodopád, jazierko, alebo obyčajná žblnkotajúca fontánka.

Krása vďaka vlastným produktom – ak sme si dopestovali vlastnú úrodu, bylinky, tak nemusíme vyhadzovať peniaze za drahé kozmetické prípravky, ktoré si vieme aj sami pripraviť.

Isto je mnoho ďalších vecí, ktoré nás potešili a tešia, a preto prajem všetkým našim priaznivcom, čitateľom a kolegom ešte krásny zvyšok leta a hor sa do práce, školský rok sa začína.

Začiatok školského roka je pre každého z nás niečím novým a hlavne pre našich prvákov. Tešíme sa na nich a veríme, že nielen september, ale celý školský rok bude prechádzka ružovou záhradou.

vaši pedagógovia a vedenie školy

Az idei nyár igazán forró volt. Napsütésben nem volt hiány. Kinek hogyan telt a nyár? Kit mi tett boldoggá?

All inclusive nyaralás. Nem épp egy ötcsillagos szállodában, hanem a szabad ég alatt. A természet szépsége, hosszú séták, egészséges, energiaszegény ételek, gyönyörű bronz színű bőr.

Szórakozás a zöldben késő estig. A nappali zöld falai között eltöltött meleg nappalok és langyos esték. Kényelmes fotelekben ülve, puha nyugágyakon elterülve, esetleg grillpartik a teraszon a barátokkal és a családdal.

Pihenés a víz mellett. Nem kell azonnal a tengernek lennie. Egy patak, egy kis vízesés, egy tavacska vagy egy közönséges csobogó szökőkút kellőképpen felfrissít bennünket.

Öröm a saját terményeinknek köszönhetően. Ha magunk termesztettük növényeinket, gyógynövényeinket, már megtettük az első lépést az egészéges életmód felé. Illetve nem kell drága kozmetikumokra költenünk, hiszen a kerti gyógynövényekből magunk is elkészíthetjük őket.

Természetesen sok más dolog is örömet szerzett és örömet okoz, hiszen még pár napig tart a nyár. Minden olvasónknak kellemes pihenést kívánok erre a rövid időre, hogy a hamarosan induló tanévet újult erővel indíthassuk.

A tanévkezdés mindannyiunk számára tartogat valami újat. Különösen az elsős diákoknak. Nagyon várjuk őket, és megpróbáljuk nemcsak a szeptembert, hanem az egész tanévet megkönnyíteni számukra.

Tanáraitok és az iskolavezetés

(Ilustračné foto-Illusztráció: https://www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/398282/koniec-leta/?s=photos)