• Keď absolventi ani po rokoch na školu nezabúdajú - Amikor a nálunk végzettek még évek múltán sem felejtik el az iskolát

• Sme už zvyknutí na to, že máj je obyčajne mesiacom, v ktorom čerstvo zmaturovaní absolventi opúšťajú svoje školské lavice a natrvalo aj brány školy. Je to ale zároveň aj obdobie, kedy sa na svoju školu jej absolventi s radosťou vracajú, aby sa po rokoch znova stretli so svojimi spolužiakmi a učiteľmi na triednych pomaturitných stretnutiach.

Ojedinele sa nám však stáva, že na dvere riaditeľne zaklope bývalý absolvent tesne pred odchodom do zaslúženého dôchodku a ponúkne škole bezodplatne ako vecný dar meracie prístroje a pomôcky, ktoré využíval vo svojej profesii počas dlhoročnej praxe ako geodet. Takýmto darcom je aj absolvent večerného štúdia študijného odboru geodézia, pán Ľubomír Koróni z Lučenca, vďaka ktorému budú môcť naši súčasní žiaci spoznať a vyskúšať si prácu napríklad s totálnou stanicou SOKIA-SET5, statívmi, či odrazovými hranolmi s výtyčkami, ktoré už síce rokmi prešli procesom modernizácie, ale stále sú plne funkčné a využiteľné, o čom svedčí ich zachovalý stav, aj odhadovaná zostatková hodnota.

Riaditeľ školy Mgr. Ladislav Vikor za prítomnosti vedúceho predmetovej komisie odborných predmetov GKK Ing. Pavla Fodora s vďačnosťou prijal a prevzal vecný dar dňa 22. mája 2024.

Štedrému darcovi pánovi Ľubomírovi Korónimu ešte raz veľmi pekne ďakujeme a zo srdca mu prajeme veľa dobrého zdravia, pokoja, radosti a elánu do ďalších rokov.

Azt már megszoktuk, hogy általában a május az a hónap, amikor a frissen végzett diákok végleg elhagyják iskolapadjukat. Furcsa mód ez egy olyan időszak is, amikor az évekkel korábban végzettek boldogan térnek vissza egykori iskolájukba, hogy az osztálytalálkozókon ismét találkozzanak egykori osztálytársaikkal és tanáraikkal.

Ritkán fordul elő azonban, hogy egy volt diák éppen megérdemelt nyugdíjba vonulása előtt kopogtat be az igazgatói irodába, és térítésmentesen felajánlja az iskolának az általa használt mérőeszközöket, melyeket sokéves földmérői gyakorlata során használt. Ilyen adományozó a geodézia szakon végzett losonci illetőségű Ľubomír Koróni úr, akinek köszönhetően jelenlegi diákjaink megismerhetik és kipróbálhatják például a SOKIA-SET5-ös totálállomást, amely már többször átesett felújításon, de még teljesen működőképes és használható.

Igazgatónk Mgr. Ladislav Vikor a földmérők tantárgyi bizottságának vezetőjének jelenlétében köszönettel vette át 2024. május 22-én az ajándékot.

Ezúton is köszönjük a nagylelkű adományozó Ľubomír Koróni úrnak, és jó egészséget, békét, örömet és erőt kívánunk neki a következő években.

Slavka Danková

• B. Němcovej 1988/1