• Študijný odbor: 3650 M staviteľstvo

Forma a typ štúdia: denné štúdium absolventov základnej školy

Dĺžka vzdelávania a prípravy: 4 roky

Odbor je určený pre: chlapcov a dievčatá

Vyučovací jazyk: slovenský, maďarský

Základné podmienky pre prijatie:

-úspešné ukončenie 9. ročníka základnej školy

-preukázanie požadovaných vstupných vedomostí formou prijímacej skúšky

-podmienky prijatia: https://spssow.edupage.org/a/prijimacky

Spôsob ukončenia vzdelávania a prípravy: maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní:maturitné vysvedčenie

Poskytované vzdelanie: úplné stredné odborné vzdelanie

Pracovné uplatnenie absolventa: študijný odbor pripravuje absolventov pre výkon technicko-hospodárskych funkcií v oblasti stavebníctva. Nadväzná odborná príprava: vysokoškolské štúdium najmä na stavebnej fakulte a v príbuzných odboroch

Študijný odbor 3650 M  staviteľstvo pripravuje absolventov na činnosť stredných technicko-hospodárskych pracovníkov v projekcii, príprave stavieb, stavebnej výrobe, vo výrobe a pri montáži prefabrikátov. Okrem uvedených uplatnení pripravuje študijný odbor na štúdium na vysokých školách stavebného zamerania. Spojenie všeobecného a odborného vzdelania umožňuje pripraviť všestranne rozvinutú a adaptabilnú osobnosť schopnú uplatniť sa na dynamicky meniacom sa trhu práce. Absolvent je schopný logicky myslieť, samostatne pracovať, sústavne sa vzdelávať a viesť pracovné kolektívy vo firmách, po získaní praxe i ako živnostník.

Pre kvalifikované vykonávanie uvedených činností získava absolvent štúdiom široký odborný profil s nevyhnutným všeobecným vzdelaním, s dostatočnou adaptabilitou na príbuzné odbory a logické myslenie, tiež schopnosť aplikovať nadobudnuté vedomosti a schopnosti samostatne, ako aj v tíme.V rámci štúdia voliteľných predmetov sa mu poskytujú aj ekonomicko-právne vedomosti, psychologické vedomosti, ďalej znalosti zo sociálnej oblasti, marketingu a manažmentu, potrebné pre vykonávanie úlohy riadiaceho pracovníka alebo zamestnávateľa.

Štúdiom voliteľného predmetu cudzí jazyk si žiak môže osvojiť základnú znalosť ďalšieho cudzieho jazyka. Pre žiaka, ktorý si nezvolil v rámci povinných predmetov anglický jazyk je jeho voľba v rámci voliteľných predmetov povinná, nakoľko má v oblasti informačných technológií vedúce postavenie. Voliteľný predmet aplikovaná matematika rozširuje poznatky získané v povinnom predmete o diferenciálny, integrálny počet a maticový počet, numerické a štatistické metódy. Výber voliteľného predmetu aplikovaná matematika sa predpokladá u žiakov, ktorí majú záujem o pokračovaní v štúdiu na vysokej škole.

Absolvent má predpoklady konať cieľavedome, rozvážne a rozhodne v súlade s právnymi predpismi spoločnosti, zásadami vlastenectva, humanizmu a demokracie. Predpokladá sa jeho schopnosť samostatného ďalšieho rozvoja a štúdia odboru na základe získaných vedomostí v predmetoch všeobecnovzdelávacích a odborných. Jeho príprava je zameraná aj na prípadné vysokoškolské štúdium. Absolvent má získať také schopnosti a vedomosti, flexibilitu svojich schopností, aby sa lepšie uplatnil na pracovnom trhu na Slovensku, ale perspektívne aj v rámci EÚ.