• Aktivity-Tevékenységünk

• Občianske združenie Scholaris prinieslo pedagógom SPŠS OW základy e-learningu

OZ Scholaris zorganizovalo v rámci svojich aktivít zameraných na neustále skvalitňovanie vyučovacieho procesu školenie  k základom e-learningového vzdelávania pre pedagógov našej školy.

Odborným garantom vzdelávania bol pán Mgr. Csaba Bóna,  ktorý má s touto formou vzdelávania už aj praktické skúsenosti v rámci vzdelávacieho procesu.

Školenie bolo určené pedagógom školy.

V príjemnej a tvorivej atmosfére zistili vyučujúci, že  e-learning rozširuje možnosti a formy  vzdelávania  a je veľmi efektívny,  pretože môže sprostredkovať aktuálne a veľmi rôznorodé informácie konkrétnemu žiakmi alebo triede a súčasne má učiteľ možnosť prakticky aj okamžitej spätnej väzby.

Mnohí učitelia prejavili záujem o možnosť využívať metódy a formy e-learningu v rámci vyučovacieho procesu, čo v budúcnosti určite prinesie skvalitnenie vzdelávacieho procesu na našej škole.

PhDr. Olívia Sojková

Beseda s pánom Kubíkom – spravodajcom TASR pri OSN v Ženeve

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov zorganizovalo Občianske združenie Scholaris v spolupráci  s predmetovou komisiou všeobecnovzdelávacích predmetov pri SPSŠ O.Winklera besedu so žurnalistom p. Júliusom Kubíkom, ktorý navštívil našu školu 10.9.2010.

Žiaci mali možnosť zoznámiť sa s pozoruhodnou osobnosťou spravodajcu a novinára. Vďaka znalosti šiestich svetových jazykov precestoval p. Kubík takmer celý svet, zoznámil sa s množstvom zaujímavých ľudí i kultúr a získal množstvo životných skúseností.

V besede so žiakmi sa opäť potvrdilo staré známe príslovie, že koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom, pretože komunikácia v cudzom jazyku otvára brány k novým poznatkom, skúsenostiam a zážitkom, ktoré obohacujú náš život a v neposlednom rade prispievajú k zbližovaniu jednotlivých národov a kultúr.

PhDr. Olívia Sojková